KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14346515
nr 1434 6515
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Oljemålning, Signerad, dans. Olja på pannå, 14x22cm, yttermått inklusive ram: 20x28cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 november 2021
kl 19:31:47
29/11 14:06:28
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg
Kunglig Dansk (Royal Copenhagen)